Ostré akce

Výjezdy 2018

Tentokrát jsme byli povoláni k pátrání po pohřešovaném 21-letém muži z Bratislavy už po 7 hodinách a hned první den letošního roku. (Luboš, Cassino a doprovod Richard). Na cestě jsme dostali informaci o nalezení hledaného muže, který byl nalezen v dobrém stavu. Kéž by všechny výjezdy končili takto dobře. Tak doufejme, že se naplni rčení: "Jak na Nový rok, tak po celý rok." 

PÁTRÁNÍ PO POHŘEŠOVANÝCH OSOBÁCH

Mantrailing týmy (MT týmy) jsou k pátrání po pohřešovaných a ztracených osobách nasazovány v ČR pod hlavičkou RESCUE Olomouc o.s., IČ: 01958992, info na www.pohresujeme.cz, a na Slovensku pod hlavičkou IBHA:

2018-07 Kroměříž

Na výzvu osoby blízké pátrání po starším muži. Jako pachový předmět odebraný psovodem přímo v bytě bylo použito triko. Podle kamerových záznamů byl pes uveden na místě posledního výskytu HO, u vchodu do zámeckého parku. Prošel trail 1600m na konec parku podél řeky Moravy k železničnímu mostu, kde stopu ukončil. Hledaná osoba nalezena podvečer živá rodinným příslušníkem. Podle výpovědi hledané osoby pes správně vypracoval pachovou stopu v parku a určil směr dalšího pohybu. Stáří stopy 26 hodin.

2018-06 Bratislava

MT tým se dostavil na místo v 15:50, Po vyhodnocení situace byl MT tým nasazen přímo u panelového domu HO v 16:05. Stáří pachové stopy bylo 29 hodin. Tady Cassino ukázal pouze nejvyšší intenzitu hledaného pachu u vchodových dveří, neoznačil ani vozidlo HO. Poté byl nasazen na začátku Vrakuňského lesoparku, kde HO běhával. Cassino vypracoval trail 700m do místa, které nebylo kryto stromy, kde pachovou stopu ztratil. Následně vyloučil prostory u břehů Dunaje, kde ukázal negativy.
Hledaná osoba byla nalezena ve vzdálenosti dalších 300m přesně ve směru pohybu MT týmu.

2018-06 Středočeský kraj

Výjezd na žádost OB. Stř. Kraj, pohřešovaná 78 létá seniorka trpící alzheimerem. Možnost ohrožení života! Pes nasazen na trase kterou seniorka chodila ještě před nástupem nemoci a bylo pravděpodobné že by se mohla nacházet někde v okolí. Po 40 minutách seniorka nalezena za stromem, kde pravděpodobně upadla a uhodila se do hlavy. Bylo zjištěno, že nemá pulz a tak byla zahájena resuscitace. Po telefonu byla přivolána ZZS a zásahové vozidlo MT týmu, které na místo neprodleně dopravilo AED. Žena byla po resuscitaci předána do péče ZZS.

2018-04 Středočeský kraj

1. května 2018
 

2018-04 Hukvaldy

Zpráva ze zásahu dne 21. 4. 2018

2018-04 Sázava

MT tým 1 povolán na Sázavu k pátrání po osobě se sebepoškozujícími úmysly. PP tričko, trail do lesního porostu z vesnice, hledaná osoba nalezena. Podstatným a důležitým faktorem pro úspěšné pátrání bylo, že nás osoba blízká kontaktovala již dvě hodiny od pohřešovaní hledané osoby. MT tým 1 byl na místě do 60 minut od povolání a za dalších 50 minut byla hledaná osoba nalezena. Skvělá akce s dobrým koncem. Děkujeme a gratulujeme. 

2018-04 Tišnov

MT tým 3 byl povolán majitelem RD, který byl vykraden. Info o trailu předání PČR, případ v šetření. 

2018-03 Brno

Na výzvu osoby blízké výjezd MT týmu Luboš a Cassino, pátrání po ženě se sebepoškozujícími úmysly. Po přijezdu na místo byl problém s místem posledního výskytu HO. Cassino uveden 2x s negativním výsledkem. HO se podvečer telefonicky ohlásila a poté RZS odvezena k ošetření. Informace o pohybu HO zjišťujeme.  

Stránky