Ostré akce

PÁTRÁNÍ PO POHŘEŠOVANÝCH OSOBÁCH

Mantrailing týmy (MT týmy) jsou k pátrání po pohřešovaných, ztracených a hledaných osobách organizovány přes RESDOGS, z.s., IČ: 01958992, info na www.pohresujeme.cz :

2022-02 Brněnsko

Pátrání po pohřešované ženě na žádost Policie. Bohužel jsme měli k dispozici pouze lokalizaci jejího mobilu a tak jsme místo posledního výskytu mohli jenom odhadnout. Na místě lokalizace pes pohřešovanou osobu nenašel. Osoba nalezena druhý den v místech, kde nebyl náš pes použit. 

2022-01 Brno

Pátrání po pachateli TČ. Vypracovaná pachová stopa ve městě, případ zatím neuzavřen, nelze poskytnout další info. 

2022-01 Olomoucko

Myslíte si, že pes musí vždy nalézt hledanou osobu? V minulém týdnu byl na žádost Policie povolán náš psovod k pátrání po mladém muži, který proti zákazu odešel z chráněného oddělení nemocnice. Quido vypracoval pachovou stopu od hlavního vchodu nemocnice přes frekventovanou křižovatku a silnici až k vlakovému nádraží.  Po prověření kamerových záznamů a vyhlášení pátrání bylo potvrzeno, že pacient odjel z nádraží vlakem. Pro policii to byla důležitá indicie pro další pátrání. Stáří pachové stopy 7 - 8 hodin.

2021-12 Tišnovsko

Opět jeden z příkladů, jak je možné předcházet tragédii. Po večerní rodinné hádce se svěřil syn své matce, že v silném rozrušení odešla jeho přítelkyně do okolních lesů a vzhledem k teplotě, kolem -8°C mohlo dojít k jejímu podchlazení. Ta neváhala a zavolala jednomu z našich kolegů. Už po necelých třech hodinách byl tým Quido na místě, po odebrání pachového předmětu, uvedení psa na místě posledního výskytu a po trailu více jak 6 km dlouhém byla nalezena živá, v odstaveném autě. Skvělá práce.

2021-10 Moravskoslezský kraj

Na výzvu PČR jsme vyjeli k pátrání po pohřešované ženě. Nebylo bohužel přesně známé místo posledního výskytu a pachový předmět tedy byl využit na pravděpodobném místě. Pes vypracoval pachovou stopu pravděpodobně  staršího data. Po vyhodncení práce psa byl po krátké přestávce prověřen prostor dalšího pravděpodobného výskytu, s výsledkem negativním. Pohřešovaná osoba byla druhý den nalezena živá, pátrání ukončeno.

2021-10 Západní Čechy

Pátrání po pohřešované dívce z Německa. Na místo dorazily dva pátrací týmy a zhruba od 15 hodin byly postupně uvedeny na předpokládaném místě posledního výskytu. Jako PP byly použity plyšové hračky z vozidla. Psi vypracovali dvě pachové stopy z místa předpokládaného posledního  výskytu a následně další ve večerních hodinách v místech, kde byl předpoklad, že by se dívka mohla pohybovat. Všechny snahy však nepřinesly kýžený efekt a tak jsme před půlnocí místo opustili, připraveni se v případě potřeby vrátit.

2021-09 Střední Čechy

Na své první ostré pátrání byl vyslán ve Středních Čechách tým Iva a Agatha. Po pohřešovaném mladíkovi s duševními problémy bylo pátráno od středy. Agatha vypracovala trail od místa, kde byl viděn naposledy, cestou kontrolovala i výstupy u řeky Labe na základě podezření blízkých, že by si mohl chtít ublížit. Vše s negativním výsledkem. Tým došel k železničnímu mostu, kde byla práce ukončena. V průběhu pátrání Policie oznámila matce, že mladík vylezl na železniční most a pokračoval po trati, kde byl nalezen. Upřímnou soustrast rodině.

2021-o8 Olomouc

Pátrání po ztraceném seniorovi na výzvu PČR, povoláni dva psovodi. Stáří pachové stopy 9,5 hodiny start na silně frekventované křižovatce silnic s železniční tratí, pes vypracoval pachovou stopu přes křižovatku k zastávce tramvaje, kde označil konec stopy, následně vytěžením pracovníka DPMO bylo potvrzeno, že do tramvaje nastoupil a vystoupil na druhém konci města. Oba dva psi se přesunuli na zastávku tramvaje, odkud určili směr po frekventované silnici, kde následně na kraji města byl senior nalezen hlídkou Policie. 

2021-04 Brno Jundrov

Pátrání po mladistvé osobě, na výzvu osoby blízké, pachový předmět odebral otec (triko), stáří pachové stopy 22 hodin, pes vypracoval pachovou stopu k řece Svratce, kde práci ukončil. Následně nalezením těla se potvrdila dobrá práce psa. 

Stránky