Součinnostní cvičení Vlčice

Datum konání: 
14.09.2018 - 16.09.2018

Na nouzové číslo 112 byl zaznamenán těžce srozumitelný hovor muže, pravděpodobně v ohrožení života. Operátor vyrozuměl, že je řidič auta a jeho 4 členná rodina vydala na túru v okolí obce Vlčice, rozdělili se a zatím se nikdo z rodiny neozval. Přijeli autem a řidič nemá u sebe klíče. Neodpovídají na telefonické volání, mobilní telefony jsou nedostupné. Starosta obce Vlčice mezitím nahlásil opuštěné vozidlo u parku přímo v obci Vlčice. Pravděpodobně se jedná o vozidlo tohoto muže. Je vyhlášen poplach a pátrání po členech posádky vozidla. 

V pátek, 14. září bylo v 17:30 hlášeno pohřešování čtyř osob které se šly projít do lesa v okolí obce Vlčice. KOPIS vyhlásil poplach místním jednotkám SDH z Vlčic, Bernartic, Žulové a  Bílé Vody. které přijely na místo určení, kde bylo zřízeno operační středisko. Velitel zásahu povolal 4 mantrailingové týmy..... 

Skvěle připravené součinnostní cvičení jednotek SDH a našich Czech Rescue MT týmů. Celkem se účastnilo 35 hasičů, 4 MT týmy, které pátraly po 4 pohřešovaných osobách. Mimo to hasiči museli jednak najít klíče od odstaveného vozidla a také prohledat další dva sektory, kde se ztratily další dvě osoby. Po nálezu osob bylo provedeno prvotní ošetření zraněných do doby, než přijela jednotka hasičů s doktorem, který zraněnou osobu prohlédl a poté ji zasiči z nepřístupných terénů transportovali na základnu. Celá akce byla ukončena v 01:00. 

Jak to vše probíhalo se můžete podívat na fotky a posléze bude i video. 

Děkuji všem účastníkům za vynikající výkony a odvahu. No a pro ty, co tam nebyli, mám dobrou zprávu. Příští rok v tuto dobu to zopakujeme. 

 

V sobotu a neděli budeme pokračovat v klasickém tréninku společně se členy jednotek SDH. Sobotu večer bude vyhodnocení akce zakončené nejen špekáčkem a trochou piva. 

Z pátku na sobotu musí zůčastněné MT týmy přečkat noc na základně ve stanech, popř. autech. Ze soboty na neděli je zajištěno ubytování pro 15 lidí se psy.