Skupiny IBHA a organizace tréninků 2019

I v roce 2019 pokračujeme v systému organizace tréninků, který využíváme již několik let a který se osvědčil.  Jednotlivé skupiny si budou plánovat a organizovat samostatně své tréninkové víkendy i malé tréninky v týdnu a o všech oficiálních akcích budou organizátoři  informovat na našem webu. I přesto, že tréninkové skupiny mají jak vlastní FB profily (uzavřené) tak a pro informovanost v rámci obou našich republik  využívají  otevřenou skupinu FB "Mantrailing", doporučuji sledovat info na webu IBHA, popřípadě kontaktujte přímo organizátory a instruktory. Jejich seznam najdete v tomto příspěvku, popř. v Plánu akcí a tréninků MT K9 IBHA. Na webu IBHA pak najdete i nfo, kterých tréninků a kdy se účastní Luboš. I při účasti Luboše si trénink povedou instruktoři. Luboš bude k dispozici nejenom všem účastníkům, ale hlavně se bude věnovat časově náročnějším činnostem, jako je příprava na IT, zkoušky a výcvik pravidelně trénujících pokročilých MT týmů. Pro váš přehled je tady aktualizovaný seznam  skupin a jejich organizátorů: 

MT IBHA SK - organizuje Ivan (ivan.richters [at] gmail.com) FB profil "MT IBHA SK". Na západním Slovensku - Bzince, Nitra, Donovaly a pod. organizuje společné tréninky Ivan , ale protože máme možnost se scházet na různých místech, jsou tréninky spoluorganizovány dalšími členy skoro po celém území Slovenska. 

MT Košice - na východě Slovenska organizuje Markétka Solaniková (mantrailing.kosice [at] gmail.com), všechny informace najdete i na FB ve skupině Mantrailing Košice nebo na stránkach mantrailing-kosice.webnode.sk

MT Žilina - Varín - ve spolupráci s MT IBHA SK Vznikla skupina se Záchranári Žilina. Organizuje Maťo Durnek - martindurnek [at] gmail.com. Ubytování je většinou zajištěno na chatě lukostřeleckého oddílu ve Varíně a nebo na chatě Horské služby v Těrchové. 

MT Frýdek-Místek a Ostrava  - (dříve Trejleři) - FB "MT Frýdecko a Ostrava" organizaci jednotlivých tréninků se vždycky ujímá většinou ten člen, který vybírá vhodné tréninkové prostory. Organizace ve FM hlavně Renča renaivana [at] seznam.cz  Holky založily vlastní web: http://mantrailing.webnode.cz/.  Ostravu pak řeší Marcela (marcela.steinerova [at] owlet.cz) Obě skupiny pořádají společné akce po celém regionu. 

MT Praha - FB profil "MT Praha a okolí" - koordinátorem skupiny jsou Jana a Mirek Vacíkovi, kteří domlouvají organizaci jednotlivých tréninkových víkendů v širokém okolí Prahy. Webové stránky pražské skupiny jsou www.mtpraha.webnode.cz, email mtprazaci [at] gmail.comjanina.mirek.vacikovi [at] seznam.cz

MT Olomouc - FB profil "MT Olomouc a okolí" - Lenka Kubešová (kubes.lenka [at] seznam.cz),  www.mtolomoucko.webnode.cz

MT Brno - FB profil "MT Brno a okolí" organizuje Romča (mtvbrne [at] seznam.cz), Sylva (Mauritio99 [at] seznam.cz),  web www.mtvbrne.webnode.cz.  

MT Liberec - Severní Čechy - organizuje Lenka V. (lenka [at] tohave.cz), info najdete na www.mtliberec.webnode.cz a kontakt je na Email: mtliberec [at] seznam.cz a lenka [at] tohave.cz 

Všechny kontakty najdete i v sekci Kontakty, kde najdete info, jak najít svou nejbližší skupinu. Podobně jako skupiny na imternetu jsou organizovány i skupiny na FB. Celočesky a slovensky je k dispozici FB profil "Mantrailing". Pak má každá skupina svůj vlastní FB profil, kde se domlouvají akce v rámci skupiny.  Veškeré info pak najdete na webech skupin. 

Je důležité vědět, že IBHA má i svou vlastní výjezdovou skupinu, která řeší ostrá nasazení. Pro všechny, kterým se někdo ztratí,  je k dispozici web s lehce zapamatovatelným názvem www.pohresujeme.cz. Ten je přesměrován na neziskovou organizaci Rescue Olomouc z.s., jejímž hlavním úkolem je řešit výjezdy na vyžádání Policie a osob blízkých. Webové stránky jsou www.pohresujeme.cz.  

Pokud trénink organizuje IBHA, může dojít ke měně instruktora v případě ostrého nasazení MT týmu.