Pesopark - seminář Teorie pachů

Datum konání: 
13.10.2019

Info o semináři najdete na fb skupině :mantrailing" a nebo na našich fb stránkách. 

Ve spolupráci s Pesoparkem bude mít Luboš přednášku na téma kolem Teorie pachů, Konat se bude v neděli 13.10. začátek od 16:00 konec kolem 19:00. Podrobnosti na fb https://www.facebook.com/events/870107756721949/

TEORIE PACHU
Teorie pachu je 3-hodinový seminář určený nejen pro pokročilejší psovody, ale i pro úplné začátečníky, kteří to se stopováním myslí vážně. Jedná se unikátní seminář, neboť každý, kdo se v této oblasti pohybuje ví, že prakticky využitelných informací o teorii pachu je žalostně málo. Seminář je bez psů, převážně teoretický. Na konci nebude chybět praktická ukázka práce zkušeného psa s komentářem. Teoretická část bude oživena poutavými historkami ze skutečných "ostrých" zásahů.

Každý, kdo se se svým psem začne věnovat praktickému stopování, začíná nejdříve čerstvými jednoduchými stopami. Psovi to jde čím dál lépe, psovodovi stoupá sebevědomí. V této fázi má pocit, že je jen jakýmsi "přívěskem" na konci vodítka a všechna práce je na psovi. Tak se s vervou pouští do starších a složitějších stop. A ouha, najednou už to tak dobře nejde, dokonce to může být čím dál horší. A pokud to psovod v této fázi nevzdá, hledá, vzdělává se, dojde k poznání, že úspěch se dostaví pouze v případě, že se svým psem začne pracovat jako tým. Kdy dokáže identifikovat problém a svému psovi v konkrétní situaci účinně pomoci. A uvědomí si, že bez znalosti teorie pachu se dále neposune. A právě pro již osvícené začátečníky i pokročilé stopaře je seminář Teorie pachu určený.