PÁTRÁNÍ PO POHŘEŠOVANÝCH OSOBÁCH

Mantrailing týmy (MT týmy) jsou k pátrání po pohřešovaných, ztracených a hledaných osobách organizovány přes RESDOGS, z.s., IČ: 01958992, info na www.pohresujeme.cz :

NONSTOP linka  +420 720 968 747  pro SK: +421 917 518 527 

K pátrání nás může povolat jak Policie, nebo oficiální složky IZS, tak i "osoby blízké" - rodinní příslušníci, kamarádi, známí, popř. představitelé místní samosprávy. Osoby blízké mohou požádat o součinnost buď přímo kontaktní osoby RESDOGS z.s. a nebo  nás mohou povolat i prostřednictvím velitele zásahu a vyšetřovatelů Policie. Vždy je vyšší pravděpodobnost nalezení hledané osoby, pokud jsou MT týmy na místě nasazení co nejdříve. V případech, že nebudou MT týmy na místě ihned po vyhlášení pátrání, mohou být využity i následně, po uplynutí delšího časového období. Ve všech případech ale platí, že předpoklad úspěchu klesá s odstupem času, který  uplyne od pohřešování hledané osoby.

Zásahová jednotka RESDOGS z.s. se vždy sestavuje podle momentální potřeby a její činnost je většinou koordinována ve spolupráci s vyšetřovateli PČR. Členové RESDOGS z.s. jsou k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Připravenost k nasazení je možná do 30-ti minut od nahlášení a doba výjezdu celé zásahové jednotky je do 60-ti minut, pokud právě neplní úkoly,  které byly nahlášeny dříve. 

Další informace můžete získat na našich webových stránkách www.pohresujeme.cz, www.resdogs.cz 

Seznam spolupracujících organizací v ČR - http://hledani-pohresovanych.webnode.cz/