2014-10 Bratislava

Pátrání po pohřešované 8-mi leté Nině a jejím psychicky nemocném otci. Na vyžádání Policie se akce zůčastnili Standa, Miloš, Luboš a Cassino. Stáří stopy cca 26 hodin, zahájení akce 15:00, práce 2,5 hodiny, délka trasy 3800m, počasí - slunečno, 24 st.C., mírný vítr. Pes pracoval přes les, příměstskou oblast, vinice. Označil vinici, kteá pak byla následně prohledána společně s příslušníkem Policie a velitelem KCZB, který v hustém křoví nalezl obě hledané osoby. Po krátkém vyjednávání byl agresivní otec  společným zásahem zadržen do příjezdu zásahové jednotky a záchranné služby.  

Akce byla úspěšná hlavně díky velmi dobré koordinaci práce Komplexní záchranné brigády pod vedením Kristiána. V praxi se podařilo úspěšně koordinovat a kombinovat práci mantrailera doprovázeného zásahovou jednotkou Rescue Olomouc, psů na plošné vyhledávání Bratislavské kynologické brigády pod vedením Maťa. Profesionální přístup příslušníků Policie a výpovědi svědků pak vedli k tomu, že se v označené lokalitě pohřešované osoby našli živé. 

Chci touto cestou poděkovat všem zůčastněným a věřím, že se tato dobrá spoupráce bude i nadále rozvíjet.

http://bkzb.webnode.sk/products/patracia-akcia-10-10-2014-bratislava-nove-mesto/

http://tn.nova.cz/clanek/desivy-konec-patrani-malou-ninu-8-nasli-nahou-v-lese.html

http://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/332705-policajti-patraju-po-otcovi-s-dcerou-zostalo-po-nich-len-prazdne-auto/

http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-13102014   cca od 22:22 min.