2013-11 Bratislava

Pátrání po pohřešovaném mladíkovi.  MT tým Ivan a Hagrid, doprovod Braňo. Nasazení iniciovala osoba blízká přes BKZB Ivanka pri Dunaji. Akce byla za účasti Policie, členů BKZB Ivanka pri Dunaji a Bratislavské ZB. Bohužel akce byla iniciována až po 75 hodinách, kdy je úspěšnost nasazení psa již velmi omezená. Přesto byly získány určité informace, které  se mohou potvrdit pouze po ukončení akce. 

Mladík doposud nebyl nalezen a tak sdílíme informaci, kterou vydala bratislavská záchranná brigáda na http://bkzb.webnode.sk/products/patracia-akcia-11-11-2013-bratislava-mc-dubravka/

Odkaz na BKZB

Hledaný mladík byl nalezen v rameni toku Dunaje. Potvrdil se předpoklad psovoda, že v prohledávané lokalitě se mladík pravděpodobně nenacházel. Vzhledem k průběhu počasí a velmi dlouhé době od pohřešování, nebylo možné od tohoto nasazení očekávat jiný výsledek. Je potřeba poděkovat BKZB za profesionální spoupráci a pouze si můžeme přát do budoucna, abychom mohli při dobré spolupráci nasazovat  MT týmy co nejdříve. Je ověřenou skutečností, že pachové stopy nad 24 hodin jsou pro psa velmi těžce sledovatelné. Přestože máme ověřené kladné výsledky i na vícedenních stopách, nelze vždy spoléhat na souhru všech okolností a náhodu.